Ortézy

Ortézy patří mezi kompenzační pomůcky. Smyslem jejich aplikace je obnovit původní funkci kloubu v co možná největším rozsahu, usnadnění pohybu a ochrana kloubu před poškozením. Slouží k náhradě zhoršené nebo ztracené biomechanické funkce kloubu.

Ortézy dělíme na ochranné, funkční k omezení instability, rehabilitační, omezující rozsah pohybu a odlehčující. Dále mohou být návlekové nebo rozepínací, flexibilní bez možnosti omezení rozsahu pohybu, s možností jeho limitace nebo neohebné.

Tato kompenzační pomůcka se většinou využívá u poúrazových a pooperačních stavů. Ortézy by se neměly používat dlouhodobě kontinuálně, zastupují totiž fixační funkci svalů a může tak dojít ke zvýšení nestability kloubu.

Dárkový poukaz

Dárkové poukazy lze především využít na masáže a regeneraci.

Více o dárkových poukazech

Zajímavosti

Reference

Jakub Řezníček
Loni v dubnu jsem k vám docházel s výhřezem 9 mm na své L5S1. Je tomu rok a kousíček. Tu životní etapu ...

Časopis Týden
Dne 31.10.2016 vyšel v časopise Týden seznam míst, kam zajít, když vás bolí záda. Za Olomoucký kraj je uveden MUDr. Petr Konečný, Ph.D. ...

Sekaninová Pavlína
Byla jsem zde velmi spokojená, personál je ochotný, příjemný, vše vysvětlí ...

více referencí

Odkazy

MUDr. Zdeněk Šos - ortopedie

Ptejte se

Bolesti zad, pooperační bolesti, dlouhodobé potíže po úraze, sportovní zranění? Omezení pohybu kloubu? Nevíte si rady a chcete poradit?

Zeptejte se nás. Naši zkušení fyzioterapeuti jsou připravení odpovědět Vaše dotazy on line. Navedeme Vás bezpečně zpět na cestu k uzdravení!

* - povinná položka